LİNKLER

 

BU  SİTELERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

 


kültür-sanat   portalı

 


Şiir FeneriKent ve Demiryolu

 

exdergi
 

Edebiyat Türk

 

Küresel Eylem Grubu

 

Toplum Düşmanı / Alt-Kultur

 

NESİN VAKFI DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR!

 

 

 

ÖNERDİĞİMİZ DİĞER SİTELER

 

kategoriler

antoloji     dergi      edebiyat      galeri      genel      kişisel       kitap        özel      sinema     sözlük     şiir       tiyatro      türkü      yayınevi   

"kategori dışılar" antoloji

Antoloji   / sürekli güncellenen bir site. herhangi bir sanatsal çizgisi yok. binlerce "şair" ve ürünün sergilendiği sayfalarla bezenmiş.
Yaşayan Şairler Antolojisi    / şiir feneri'nin alt sayfası. gerçek bir antoloji niteliğinde. saygın ve seçkin. şairlerin kendi seçtikleri ürünlerle ve özyaşam öyküleriyle hazırlanmış dopdolu sayfalar...

kategoriye git

dergi

Adana Sanat   / sanat dergisi ve sanat ürünlerinin yer aldığı bir site.
Ayrıntı   / kültür, sanat ve edebiyat dergisi. güzel ve içerikli bir çalışma...
'cosmosgünlüğü'sanat dergisi   / geniş bir ürün yelpazesi içeren kültür, sanat ve edebiyat dergisi. ayrıca ekitap bölümü de mevcut. ilgiyle gezebileceğiniz sayfalardan oluşan bir site.
ÜçNokta   / sanat ve kültürün içiçeliğini sağlayan bir sayfa. ince duyarlıklarla bezenmiş. seveceksiniz!
Virgül   / kitap ve eleştiri dergisi. soluklu bir sanat sitesi.
Exdergi   / şunlar yazıyor exdergi'nin girişinde : "şimdi şöyle… Exdergi, fark­lı dil­le­rin ifa­de­le­ri­ne, ka­tı­lım­cı­la­rın­dan yan­sı­yan şa­ha­ne şey­le­re yer verir. Bir nevi bir iyi­ler ar­şi­vi, bir il­gi­ler der­le­me­si, hem ba­ğım­sız hem de sa­mi­mi, mah­rem ve müs­ta­kil bir e-der­gi­dir. Öyle de gü­zel­dir." ... evet, bizce de "güzel" bir çalışma exdergi.

kategoriye git

edebiyat

Amatörce Edebiyat   / amatör (!) ürünlerin yanı sıra, birçok yazarın ürünlerinden örnekler de bulabileceğiniz bir site.
EdebiyatTürk   / türk edebiyatı, divan ve halk edebiyatı, yazın akımları, şiir, kitaplar, yazarlar ve edebiyat üzerine kapsamlı bir site.
Şiir Feneri   / seçkin ve içerikli bir sayfa. dönem dönem ziyaret edilmesi gerekenlerden...

kategoriye git


galeri

Evin   / zengin bir kolleksiyon içermekle birlikte güncel sergileri de kapsıyor.
İstanbul Sanatevi   / sanat galerisi yanıyla ön plana çıkan site, diğer sanatsal çalışmalara da yer veriyor.
Lebriz   / resim diyenler için doyumlu bir site.
Mustafa Çokbilir   / ressam ve heykeltraş Mustafa Çokbilir'in sanat sayfası. galeri niteliği de taşıyan bu sayfa ziyaret edilmesi gerekenlerden.
Sanatolye   / site,  ressam Serap Kökten'in eserlerini ve sanat anlayışını barındırmasının yanı sıra, başka ressamların eserleri, mitoloji ve resim sanatı üzerine örneklemeleri de kapsıyor.
Suzan Kölüksüz   / ressam Suzan Kölüksüz'ün yaşamı, ürünleri ve sergileri üzerine hazırlanmış bir site.
kategoriye git

genel

Livane   / şiir, öykü, deneme, röportaj, gezi, aktüel, müzik ve sinema-tiyatro başlıkları altında ürünler sunan bir site..  ayrıca köşe yazıları ve kitap tanıtımıyla renklenen zengin bir içeriğe sahip.

Müzik Öğretmenleri Sitesi / müzik öğretmenleri için zengin kaynakların yer aldığı, Ömer Polat'ın editörlüğünde bir site.


kategoriye git

kişisel sanat sayfaları

Alev Alatlı   / Alev Alatlı'nın çalışmalarını kapsayan 'renkli' bir site!
Bedirhan Gökçe   / Bedirhan Gökçe'nin sayfası... kendi ürünlerinin yanı sıra başka şairlerden de ürün yelpazesi oluşturmuş...
Bekir Karadeniz   / sitemiz yazarlarından da olan şair-çevirmen Bekir Karadeniz'in ürünleri ve yaşamı üzerine kapsamlı bir sayfa.
Buket Uzuner   / Buket Uzuner'le ilgili ürünlerin yer aldığı bir site. yazarı daha yakından tanımak isteyenler için...
Cem Nalbant   / çok yönlü sanatçı Cem Nalbant'ın ürünlerini kapsayan bir sayfa. bu sayfayla tanışmanızı öneririz.
Güvencin   / Güven Tunç'un blog sayfası. eleştiri ve kitapları üzerine tanıtım yazılarının yer aldığı bu sayfa yeni bir yazarla tanışmanın keyfini yaratacak sizde!
İbrahim Baştuğ   / şair ve şiir fenercisi İbrahim Baştuğ'un ürünleri gibi görkemli bir çalışma... "fenerci"ye konuk olmak size zevk verecektir!
Mustafa Çokbilir   / ressam ve heykeltraş Mustafa Çokbilir'in sanat sayfası. sanatçının tüm eserlerinin sergilendiği sayfa ziyaret edilmesi gerekenlerden.
Şirince Paylaşım   / şair Turgay Usanmaz'ın hazırladığı bir sayfa. şiir, düzyazı ve değişik konularda ürünler sergileyen sitenin neden "şirince paylaşım" adını aldığı ise oldukça çarpıcı bir yazı ile dile getiriliyor.

kategoriye git

kitap

Alt Kitap   / üst düzeyde bir kitap sitesi. görülmeye değer bir çalışma!
İde Efixe   / daha çok kitap satışına yönelen bir site. tasarımda oldukça başarılı!
Kitap Yurdu   / kitap satışı ve kültürel sayfalarıyla cazip bir site! kitap meraklılarına önerilir!
Yeni Sayfa   / kitap satışının yanı sıra zengin içeriğiyle dikkat çekici bir site!

kategoriye git

özel

Güngör Tekçe   / Güngör Tekçe'nin yaşamı ve kitapları üzerine hazırlanmış bir site. ayrıca söyleşilere de yer veriliyor.
Karagöz Oyunu   / karagöz oyunları ve tarihçesine geniş açıdan bakan özenle hazırlanmış bir site. meraklıları için birebir!...
Kent ve Demiryolu   /  "kamusal işletmecilik adına ulaşıma ve demiryollarına, insanca yaşam adına kente ve kültürümüze, insan hakları adına pozitif ayrımcılığa ve kadın haklarına sahip çıkıyor ve savunuyoruz."  diye özetliyor logosunda  'kent ve demiryolu'  sitesi kendini.  geçmişten günümüze demiryollarının görsel ve yazınsal tarihinin yanısıra;  'köşe yazılarıyla'  T.ARSLAN BARTU,  ÜMİT SARIASLAN ve çizgileriyle BEHİÇ AK  yer almakta. ayrıca kültür ve sanatta 'demiryolu'nun izlerini görebileceğiniz çalışmaları kapsayan bir bölüm de mevcut.   araştırma, inceleme, haber ve arşiv içeriğiyle de dopdolu olan bu site her yönüyle sizi etkileyecek.

Ozan Şah Turna   / sanatçı, yazar, şair, barış ve özgürlük davasının savunucularından Ozan Şahturna'nın sitesi.
Ozan Şiar   / sanatçı, şair, öğretim görevlisi Şiar Can'ın sitesi.
Özgür Tiyatro   / özgürlük tanımına yakışan bir sayfa ve içerik. mutlaka ziyaret edilmesi gerekenlerden, bizden söylemesi.
Özgür Üniversite   / yukarıdaki link "özgür tiyatro"  için söylediklerimiz burada da geçerli, biraz daha fazlasıyla hatta : bu siteyi görmemek büyük bir eksiklik bizce...
Yaşar Seyman   / insan sıcaklığıyla dopdolu bir site Yaşar Seyman'nın sayfası : onur, direnç ve güzelliklerin adreslerinden biri daha...
Yaşasın Çocuklar   / "şimdilik bazı eksiklikleri ile de olsa yayında. kişisel (!) sitem. umarım beş yıl sonra çocuklar büyüyüp benden alacaklar" diyor, sevgili Güven Tunç... "İnadına Şarkılar"dan sonra bambaşka bir güzellik daha. hem de bu kez çocuklar adına...

kategoriye git

sinema

Beyaz Perde   / sinama konusunda detaylı bilgiler içeren bir site.
Film   / dünya sinamasından bilgilere erişmek için...

kategoriye git

sözlük

Manik Sözlük   / "işlev itibarı ile sözlüğümüz – akla gelebilecek herhangi bir olay, gelişme, nesne, özne veya kurumların algıladığımız mecaz çerçevesinde tanımlandığı bir yerdir. bununla birlikte herhangi bir mecaz taşımayan tanımların eklenmesine karşı çıkmamaktayız. bunun sebebi – sözlük ziyaretçilerinin aradıkları kelime veya ifadelerin hem mecazi hem gerçekçi (gerçeğin göreceli olduğunu kabul etmemizle birlikte) tanımlarını görebilmesini istememizdir." diyor, sözlük yapımcıları. ayrıca, "siteniz müdavimlerinin düşün şiddetlerine ve eğilimlerine değer verdiğimizden dolayı kendilerinin edebi derinliklerinin yanımızda olup hem bizi daha sağlam adım basmaya alıştırmasına, hem bizim onların seslerine katıldığımızı ifade edebilmemize ihtiyacımız bulunmaktadır. nicelik bakımından üstünlük sağlayarak toplumu küçümseyen anlayışlara karşı direnebilmemiz için, güncel olayları edebi üslupla iğneleyici veya takdir edici fikirlerini yazarak sitemizin içeriğini zenginleştirmemize destek olacak yazarlara ve bu sitenin adının yayılmasına ihtiyaç duymaktayız." diye, davet çıkarıyor sizlere. davete katılın, diyoruz biz; diğer sözlüklerden "farklı" bir yerde çünkü bu çalışma!..

kategoriye git

şiir

Edebistan   / çok yönlü bir edebiyat sitesi!
Poetry Daily   / dünya şiirinden örnekler bulabileceğiniz bir site. tasarımsa mükemmel!
Şiir Defteri   / şiir ve şiirle ilgili konuların yer aldığı devingen bir site!
Şiir Dostu   / ziyaret edilmeye değer bir şiir sitesi...
Şiir-Gen   / şiir ağırlıklı. siyasi kimliği ile farklı bir yerde.
ve'Saire   / "bizler; hızla yozlaşan ülkemizde, sevgi adına birşeyler yapabilmenin çabasıyla, şiire sarıldık." düşüncesiyle oluşturulmuş bir şiir sitesi.

kategoriye git

tiyatro

Tiyatro Online   / tiyatro üzerine bir çok şey! güncel bilgiler, bilet fiyatlarına varıncaya kadar!...

kategoriye git

türkü

Türkü Sitesi   / türküler üzerine hazırlanmış kapsamlı ve nitelikli bir site. mutlak ziyaret edilmesi gerekenlerden!...
Ozan Gül Emekçi   / ozan Gül Emekçi'nin ürünlerinin yanı sıra, türküler ve türkülerin tarihi üzerine detaylı bilgililer sunan bir site....

kategoriye git

yayınevi

Altın Kitaplar
Asya Tıp
Atlas Kitap
Can Yayınları
Evrensel Basım
İletişim Yayınları
İmge Kitapevi
Omnia
Pan Kitap
Pandora
Papatya
Pusula Yayıncılık
Remzi Yayınevi
Sanat Kitapevi
Seçkin Yayınları
Sel yayıncılık
Sistem Yayıncılık
Varlık Yayınları
Yapı Kredi Yayınları

kategoriye git

kategori dışı

toplum düşmanı   / mitoloji, felsefe ve edebiyat alanlarında "içeriği dopdolu" sayfalar sunan bir site. ayrıca "Alt-Kultur" imzasını da bünyesinde barındıryor.
yeraltı   / kendi kalemlerinden : "rekabete karşı yardımlaşma, insanca olan değerleri önemseme, anti-otoriter ve anti-hiyerarşik olmak; ve ırk/cinsiyet/kültür ayrımcılığına, erkek egemenliğine, hetorosexsizme beyaz üstünlükçülüğe karşı olmak Yeraltı’nın temel yaklaşımlarından"
 
kategoriye git
 
 
 

LÜTFEN KIRIK YA DA BOZUK LİNKLERİ BİZE İLETİNİZ!

LİNK VERMEK ve ÖNERMEK İÇİN