Aylık Yazılar  /  01 Aralık  2005  
 

 


 

abesle iştigal

deniz seferi

 

aynı sonucun iki kere yanyana geldiği görülmemiş ki okyanusda yürür gibi görünürken yitirdiği yıldızlarını bulsun, tabi ki siyah taşıyan gemilerin bacasından bakıldığında süslü solungaçlarıyla dolanacaklar deniz fenerleri.

iyi hesaplanmış bir konumun düzlemindeki sıkıcılık pırpır serinliğinde üşürken, yalnızca çiçekli giyin ki dalga dalga uçuşsun eteklerin, kelebeklerin izlediği bilgelerin peşisıra ve bazen kendine çekil, hazırlıklarını tamamla, geril ve bırak kendini yaydan fırlayan hummalı tomurcuklara "kara göründüüü" kuşlarının akşam yemeği.

cambazın ipte durduğu denge ki hücrelerin kendinden utanacağı yerde gevşek bir gülüş sergileme sanatında, izleyicilerin kıçta asılı ipe takılıp kendilerini pazar yerinin en sıcak ilişkisinde bulmaları "hah şimdi tamam" seslerinin varolunan düzeyi inletmesi gibi.

bir de bir kırlangıç gelen geçen ufuklardan korunmak için kafasını denize gömüp saklanırsa sürekli, bir an gelir hızla uzaklaşmakta olan bir etobur alır götürür onu kanamalı bir yüzeyin en dibine ki kendine gelip yaşama yeniden başlayabilmek için geriye doğru saymak zorundadır bildiği en büyük sayıdan.

yine de iyi olmak gerek.


 

 

yazarın diğer yazıları    yazı köşeleri    başa dön