______  yersizyurtsuz  ekran dergi   eylül - ekim '2002  [ beşinci yayın dönemi ]   sayfa 1

   

 

_sunu_________

 
 
ECE'NİN ECELİ!
 
Herkes konuştu! Bir Ece hariç! Hele ki en komik, TV'lerin ekrandan kusmasıydı bu ölüm şölenini! Sayın Spikerler "Zambaklı Padişah"ın avlusunda "keşişlerin" ne yaptığını nerden bilsindi ki? Olsundu! Ece'nin Eceli gelmişti ya! Önemli olan "kafiyeydi"! Trampetler, haydi siz de katılın bu hayra alamet merasime!  Değil mi ki dünya basını da söz ediyor "limansız şair"den! 
 
Herkes konuştu! Bir Ece hariç! Dergilere fotoğraflar yakıştırıldı! Söyleşiler sıkıştırıldı! İyiler çok laf etmedi Ece'nin Eceli'nden, şöyle dünden gelen bir kaç sözcük verdiler geleceğe, o kadar! Kapaklar boyandı da allandı! Gelinlik kız gibi neşeliydiler, hüzün içinde! Davullar, haydi siz de katılın bu hayra alamet merasime! Değil mi ki şiir terk etti asırlık aşkını, birilerine kısmet olur belki de! 
 
Herkes konuştu! Bir Ece hariç! O duymadı bile! Zaten hiç duymadı! Kedi duymadı! Ağaç duymadı! Böcek, balık ve deniz duymadı! Herkes konuştu, Ece'nin Eceli'ni! "Meçhul Öğrenci Anıtı" duymadı! Öylece durdu, taş gibi! Ve şair, unuttu kendini!
 
Herkes konuştu! Bir Ece hariç! O, sustu!

 

başa dön